Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Vodovodní soustava

Vodovodní soustava

Vodovodní soustava

Spol. Slavos zásobuje pitnou vodou zhruba 25.000 obyvatel Slánské oblasti, což představuje cca 6.000 odběrných míst. Kromě Města Slaný je předmětem provozování na základě uzavřených smluv i 21 obcí Dobrovolného svazku obcí Vodohospodářské sdružení obcí Slánské oblasti (VSOSO). Slánsko již z historického hlediska řeší klíčový problém, kterým je jednak nedostatek vody obecně a dále voda s vysokým obsahem solí. Z tohoto důvodu je na Slánsku nedostatek kvalitní pitné vody. Zhruba 60 % pitné vody tak musí spol. Slavos „dovážet“ z Mělnicka a nakupovat od společnosti Vodárny Kladno – Mělník a.s. Více než třetinu pitné vody vyrobí Úpravna vody ve Studeněvsi, která je v majetku VSOSO.

Slavos v rámci své činnosti také zajišťuje běžnou údržbu a servis hlavních vodovodních řadů, které jsou v majetku obcí a dále i servis a výměnu vodoměrů, které nově v souladu se zákonem č. 274/2001 Sb. Zákon o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu vlastní obce.
Do činnosti Slavos patří mj. i vydávání kladného stanoviska k projektové dokumentaci pro výstavbu nových hlavních řadů i soukromých přípojek občanů. 

Dokument
Technický standard vodohospodářských staveb
Stáhnout
3.1 MB

Slavos Slaný, s.r.o.

Zákaznické centrum
Kontakty

Kontaktní informace

Slavos Slaný, s.r.o.
Politických vězňů 1523 (původní objekt Středočeských vodáren) , Slaný, 27401

info@slavosslany.cz
+420-312 521 565

Novinky na e-mail

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů